in die Stadt

ve středu republiky, kde si každý přijde na své

Jihlava, die regionale Hauptstadt der Region Vysočina, trug den stolzen Titel der Silberschatzkammer des böhmischen Königreichs. Auch die moderne Stadt von heute hat viel zu bieten. Es lädt zum Besuch der Sehenswürdigkeiten, Festivals mit internationalem Renommee ein, bietet Naturwanderungen, Sport, Entspannung und Unterhaltung, aber auch gastronomische Erlebnisse. Halten Sie einfach auf Ihrem Weg an, verlassen Sie die Autobahn D1 und wählen Sie nach Ihrem Geschmack aus.

za zážitkem a zábavou

Nejnavštěvovanějším turistickým cílem Vysočiny je bezesporu ZOO Jihlava. Pět kontinentů můžete navštívit za jediný den a vidět přes dvě stě druhů exotických zvířat. Zoo je otevřená 365 dní v roce.

Zábavu a osvěžení si užijete v jihlavském aquaparku Vodní ráj. V létě lze využít venkovní část se čtyřmi bazény s ohřívanou vodou, v kryté části na vás čekají bazény spolu s krytým tobogánem o délce 108 metrů a také samostatným wellness.

Pokud byste raději strávili rodinný víkend „na suchu“, pak zvolte rodinný park Robinson Jihlava – největší zábavní park na Vysočině, kde na 2 500 metrech čtverečních objevíte desítky dětských atrakcí.

více zábavy

za poznáním

Z městských hradeb z poloviny 13. století se dochovala Brána Matky Boží, je přístupná jako vyhlídková věž. Sídlí zde také Turistické informační centrum.

Objevitele určitě nadchne zpřístupněné jihlavské podzemí, druhé největší v Česku. Chodby jsou v některých místech i ve třech patrech nad sebou a v nejhlubším místě vede trasa 18 metrů pod povrchem. Unikátem je tzv. svítící chodba, jejíž záhadu vám osvětlí průvodce během výkladu při prohlídce.

Za návštěvu rozhodně stojí i kostel sv. Jakuba s vyhlídkovou věží s nově zrekonstruovanými historickými krovy, které jsou jedny z největších v České Republice.

Pokud cestujete s dětmi, můžete si zahrát některý z jihlavských Skrytých příběhů.

více památek

za sportem

Jihlava se pyšní jedním z nejmodernějších sportovně relaxačních center v Česku. Jmenuje se Český mlýn a najdete zde kromě řady sportovních atrakcí nově také největší pumptrack v ČR. Je unikátní nejen svou délkou, ale i zrcadlovým provedením, takže na dvou drahách mohou závodit dvojice.

Na areál Českého mlýna navazují stávající i nově budované cyklostezky, které propojují krajské město podél řeky Jihlavy po cyklostezce 26 například s Telčí a dále až s rakouským Raabsem an der Thaya. Malí cyklisté si před větším výletem mohou své dovednosti otestovat na zrekonstruovaném moderním dopravním hřišti v ulici U Rybníčků, kam vede nová cyklostezka.

V zimě můžete nazout lyžáky a užít si lyžování v Skiareálu Šacberk, nebo proběhnout některou z lyžařských stop. V okolí města je jich upravováno na 80 kilometrů.

více sportovišť

za kulturou

V Jihlavě sídlí Horácké divadlo - stálá profesionální scéna Kraje Vysočina. Má osmdesátiletou tradici a v sezóně uvede v průměru deset premiér na velké i malé scéně. V lesoparku Heulos se rozkládá Amfiteátr Jihlava, kam každoročně zavítají tisíce návštěvníků velkých kulturních akcí, jako jsou například hudební Vysočina fest nebo rockový Magma fest.

Jedním z největších kulturních svátků Jihlavy je červnové Havíření. Tradiční jihlavský havířský průvod s účastí 150 dětí ve středověkých kostýmech doprovází koncerty, divadelní představení, výstavy, ale také soutěže.

Významný je také festival vážné hudby s připomínkou slavného skladatele a dirigenta Gustava Mahlera, který v Jihlavě žil – Mahler hudba tisíců. Celosvětový rozměr má pak Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava, který patří k předním evropským festivalům dokumentárních filmů.

Veranstaltungskalender

Nicht verpassen

Komm nach Jihlava